MEZOTERAPIA DERMAPEN
Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN to skuteczny i bezpieczny zabieg o działaniu odmładzającym: przyczynia się do poprawy gęstości skóry dając w efekcie jej wygładzenie, zmniejszenie głębokości i ilości widocznych zmarszczek, poprawia jej elastyczność, napięcie, gładkość i promienność. Wykorzystywana jest w terapii przebarwień oraz redukcji blizn: potrądzikowych oraz innego pochodzenia – wg ustalonych wskazań.
JAK DZIAŁA MEZOTERAPIA
Podczas zabiegu wykonywane są mikronokłucia sterylną głowią na kontrolowaną głębokość do żywych warstw naskórka, dzięki czemu uruchomiona zostaje produkcja cytokin prozapalnych i czynników wzrostu komórek, które pobudzają naturalne procesy regeneracji i zwiększenie syntezy przez fibroblasty włókien kolagenowych, elastylowych oraz kwasu hialuronowego.
W trakcie zabiegu dostarczane są wyselekcjonowane substancje aktywne, które w zależności od celu planu kosmetologicznej terapii wykazują działanie:
- silnie nawilżające – chronią i wzmacniają barierę skórną, zapewnią niezbędne środowisko dla macierzy międzykomórkowej, w której “zanurzone są” włókna kolagenu, elastyny i glokozaminoglikanów, do których należy kwas hialuronowy
- działanie antyoksydacyjne – regulują i neutralizują działanie wolnych rodników, które uszkadzają struktury skóry, przyspieszają proces starzenia, biorą udział w powstawaniu przebarwień
- działanie rozjaśniające – hamują aktywność enzymu tyrozynazy, który bierze udział w procesie melanogenezy
- odbudowa, odżywienie i uzupełnienie skóry w niezbędne do odnowy i naprawy uszkodzeń w wyniku fotostarzenia
- seboregulacyjne – ograniczają wydzielanie sebum w przypadku skóry tłustej, z zaskórnikami
- hamowanie metaloproteinaz – enzymów, które biorą udział w rozkładzie kolagenu
- zagęszczenie skóry – dostarczenie niezbędnych substratów do produkcji białek występujących w skórze: kolagenu, elastyny
Substancje aktywne to zastosowane koktajle z kompleksem aktywnych o składników o standardach produktu farmaceutycznego lub medycznego zapewniającego bezpieczeństwo i przewidywaną skuteczność zabiegu. Wysoko skoncentrowane formuły koktajli zostały opracowane, aby zapewnić terapię na najwyższym poziomie. Szeroka gama aktywnych składników koktajli wspomaga naturalne procesy naprawy komórek, a także łagodzi zmiany w tkance skórnej. Ich pH mieści się w zakresie fizjologicznym od 6,5 do 7,5, dzięki czemu zapewniają maksymalną tolerancję skóry.
WSKAZANIA
- zmarszczki, utrata gładkości i tonusu skóry
- zwiotczenie skóry, utrata elastyczności
- suchość, brak nawilżenia skóry
- skóra naczyniowa, cienka
- okres po 35 r.ż., jako profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry
- objawy starzenia skóry w okresie przedmenopauzalnym
- przebarwienia, plamy zmiany pigmentacyjne
- trądzik, zmiany trądzikowe, skóra tłusta
- blizny atroficzne i troficzne (wykluczone keloidy); innego pochodzenia
- zapobieganie wypadaniu włosów
- cellulit (uda, brzuch, pośladki)
- rozstępy
PRZECIWWSKAZANIA
- okres ciąży i karmienia piersią
- w trakcie leczenia izotretynoiną
- w przypadku chorób autoimmunologicznych nie objętych zgodą lekarza
- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry
- nowotwór i leczenie (do 5 lat,)
- niedawnych zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzy (3 miesiące)
- aktywnej infekcji skóry/ organizmu
- nieustabilizowana cukrzyca, nieustabilizowane choroby tarczycy
- zaburzenia krzepliwości skóry, zażywanie leków zmniejszających krzepliwość
- stałe stosowanie leków przeciwbólowych i innych – wg charakterystyki produktu leczniczego
POSTĘPOWANIE OKOŁOZABIEGOWE
W okresie minimum 7 dni należy odstawić leki zmniejszające lub biorące udział w procesie krzepliwości krwi (w razie leczenia stałego – za zgodą lekarza). W przeddzień zabiegu nie należy pić alkoholu oraz 3 dni po zabiegu.
Przez 48-72 godzin przed zabiegiem i po zabiegu należy zrezygnować z korzystania z basenu, sauny, sali gimnastycznej, treningu. Należy stosować zalecaną pielęgnację pozabiegową oraz krem z filtrem minimum SPF UVA, UVB 50 przez cały okres zabiegów oraz przez cały rok z zalecaną ochroną UV (50 SPF).
Należy wyeliminować ekspozycję na promieniowanie UV przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Należy unikać kontaktu powierzchni poddanej zabiegowi ze zwierzętami oraz zasady wzmożonej higieny i ochrony skóry przed kontaktem ze źródłem ewentualnego zakażenia (odzież, druga osoba, szczególne warunki pracy).
Należy odczekać minimum 7 dni po zabiegu wypełniaczy lub zabiegu tatuażu (makijaż permanentny).
Makijaż wolno wykonać nie wcześniej niż 2-3 dni po zabiegu lub po regeneracji skóry. Należy używać czyste, zdezynfekowane materiały (pędzelki, gąbki) do wykonywania makijażu.
Pomimo odpowiedniego doboru metody i wykonania zabiegu mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak: uczucie tkliwości okolicy, pieczenia, kłucia, powierzchowne złuszczanie, rumień, obrzęk skóry, wysypka typu trądzikowego, hipo- lub hiperpigmentacja.