
W Gabinecie szczególne znaczenie w pielęgnacji healthy aging mają holistyczne terapie manualne, dlatego jedną z skutecznych metod naturalnego odmładzania skóry jest masaż Kobido.
Kobido ma swoje korzenie w kulturach wschodnich: Indii, Chin i Japonii. Stworzony w XV wieku przez mistrzów masażu na potrzeby cesarzowej by zapewnić jej piękno i młody wygląd twarzy.
Masaż Kobido obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Masaż intensywnie oddziałuje na skórę i mięśnie twarzy. Do najbardziej charakterystycznych technik liftingu zalicza się szczypanie, ugniatanie, delikatne pociągnięcia, jak również elementy głębokiego wygładzania skóry.
Masaż składa się z etapów:
- masaż tkanek głębokich
- relaksacja
- drenaż limfatyczny
- techniki liftingujące
- techniki uciskowe – balans

Poznaj korzyści, których możesz spodziewać się już po pierwszym masażu. Kolejne zabiegi będą utrwalać efekty oraz zapewnią długotrwałe rezultaty dobrego samopoczucia oraz wyglądu młodszej i promiennej twarzy.
- niweluje napięcia mimiczne będących jedną z przyczyn powstawania zmarszczek mimicznych i głębokich bruzd
- pobudza metabolizm komórkowy i wspiera procesy regeneracyjne skóry
- poprawia owal twarzy
- stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny
- podnosi tonus mięśniowy policzków, redukuje “chomiczki”
- promienny wygląd – efekt zdrowego blasku!
- usprawnia drenaż okolicy oczu, niweluje obrzęki, rozjaśnia cienie
- poprawia odżywienie, i dotlenienie skóry co wspiera jej zdrowie
- wprowadza balans pomiędzy urodą ciała a duchową materią piękna
- lecznicze działanie to: zmniejszenie bruksizmu
- zmniejsza napięcia w obrębie karku i szyi
- zmniejsza objawy stresu, głęboko relaksuje i odprężą
Dzięki regularnemu masażowi twarzy metodą Kobido można osiągnąć naturalne, długofalowe i satysfakcjonujące efekty.
Kobido można stosować już po 25 roku życia, kiedy zaczyna się powolny spadek produkcji kolagenu w skórze. Masaż będzie działał prewencyjnie, zapobiegał utracie elastyczności i jędrności skóry. W przypadku skóry dojrzałej lub gdy są już widoczne znaki utraty jędrności poprawi jej kondycję i tonus oraz będzie wspierać lub uzupełniać terapie kosmetologiczne,
Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecam masaż w serii: 10-12 zabiegów w częstotliwości – pierwsze 3-4 masaże 2 razy w tygodniu, kolejne – raz w tygodniu. Następnie zalecam kontynuować i wykonywać jeden masaż profilaktycznie co 2-3 tygodnie jako stały element rutyny zabiegowej.